ÇİĞLİ DİŞ DOKTORU hizmetleri insanların beden ve ruh sağlığı için önemlidir. Genellikle diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen ayakta tedavi prosedürleri uygulanır. ÇİĞLİ DİŞ DOKTORU hizmetlerimiz hastaneler, poliklinikler, askeri üsler, okullar gibi birçok kurumda verilebilmektedir. Fiyatlar kişinin hizmeti nereden aldığına ve sigortanın kapsayıp kapsamadığına göre değişebilmektedir. Kurumumuz sizlere profesyonel ÇİĞLİ DİŞ DOKTORU hizmetleri sunuyor.

ÇİĞLİ DİŞ DOKTORU

ÇİĞLİ DİŞ DOKTORU

Ağız hastalıklarının ve diş kayıplarının önlenmesi için ÇİĞLİ DİŞ DOKTORU hizmetleri çok önemlidir. Alzheimer hastalığı veya bunama gibi rahatsızlıkları olan kişilerde genellikle tedavi edilmesi gereken birçok diş sorunu vardır. Ayrıca otizm gibi gelişimsel bozuklukları olan kişiler çiğneme veya yutma güçlüğü çekerler ve bu da dişlerinde önemli sorunlara neden olur. Bu sorunları tedavi etmek için sağlık uzmanları, bunama veya otizmli hastalarda ağız bozuklukları olan kişilere düzenli kontroller önermektedir. Bu randevular, mevcut sorunları belirlemek ve tedaviyi buna göre planlamak için röntgen ve diğer teşhis prosedürlerini içerir. Sizlere implant hizmetleri de sunuyoruz.

Çiğli Diş Doktoru Hangi Hizmetleri Verir?

Çiğli diş doktoru hizmetleri, yatarak tedavi prosedüründen daha az zaman gerektirdiğinden genellikle ayakta tedavi bazında verilmektedir. İhtiyaç duyulan diş hekimliği hizmetinin türüne bağlı olarak, kişiler randevuları sırasında genellikle ya lokal anestezi ya da genel anestezi alırlar. Lokal anestezi, ağzın sadece belirli bölgelerini etkiler; genel anestezi gibi vücudun diğer bölgelerini etkilemez. Örneğin, aotomi olarak da bilinen bir lokal çekim randevusu sırasında lokal anestezik dişin ön kısmını uyuşturur, böylece ağrı olmadan bir kerede sadece kök çıkarılır. Randevuları sırasında lokal anestezi veya uyuşturma damlaları aldıktan sonra hastalar, ayaktan bir ameliyat prosedüründen sonra olduğu gibi birkaç gün içinde işlerine dönebilirler. Kurumumuzdan ÇİĞLİ DİŞ DOKTORU hizmetleri alabilirsiniz.

Çiğli Diş Doktoru Tıbbi Hizmetleri Nelerdir?

ÇİĞLİ DİŞ DOKTORU, diş ve diş etlerinin bakımı için kullanılan tıbbi hizmetlerdir. Bu hizmetler bir diş muayenehanesinde veya dişçi muayenehanesinde yapılabilir. Diş hizmetleri ücretsiz veya ücretli olabilir. Ücretli diş hekimliği hizmetleri tıbbi tedavi, incelemeler ve radyografileri içerir. Bazı insanlar dişlerini ve diş etlerini sağlıklı tutmak için diş hizmetlerini düzenli olarak kullanırlar. Sağlıklı bir ağız, yiyecekleri verimli bir şekilde çiğnemenize, net bir şekilde konuşmanıza ve güvenle gülümsemenize olanak tanır.

Çiğli Diş Doktoru Kontrolleri Neden Önemlidir?

ÇİĞLİ DİŞ DOKTORU hizmetleri, şeklini veya yapısını kaybetmiş dişleri restore etmek için kullanılır. Bir dişinizi kaybettiğinizde, bir diş hekimliği servisi onu yapay dişle değiştirir. Yapay dişler plastik, metal veya kompozit reçine veya emaye gibi kompozitlerden yapılır. Ayrıca tüm dişlerinizi yapay dişlerle değiştirebilirsiniz. Bu, tam diş değiştirme (FDR) olarak bilinir. FDR, yalnızca oral atrofi veya hastalık nedeniyle artık çiğneyemeyen kişiler için uygundur. Örneğin, ALS’li biri artık katı yiyecekleri yiyemediği için FDR’ye ihtiyaç duyabilir. Çürük veya kırık varsa dişlerinizi de restore ettirebilirsiniz. ÇİĞLİ DİŞ DOKTORU alanında bizden hizmetler alabilirsiniz.

Ayrıca periodontitis veya periodontal hastalıktan (PD) kaynaklanan aşırı diş eti iltihabınız varsa, sakızlarınızı restore ettirebilirsiniz. İltihaplı diş etleri, vazodilatasyon ve artan kan akışı nedeniyle kırmızı ve şişmiş görünebilir. Periodontal cerrah, diş etini ve alttaki kemiği ağzınızdan çıkaracak ve yerine doğal dişetinize benzeyen yapay greftler yerleştirecektir.

Çiğli Diş Doktoru Alternatif Hizmetleri

Alternatif olarak, ağzınızdaki tüm kemiklerin yapay olanlarla değiştirilmesini sağlayabilirsiniz. Bu, implant retansiyonlu tam diş protezi (FDRIP) olarak bilinir. FDRIP, ameliyattan sonra kapsamlı rehabilitasyon bakımına ihtiyaç duyan kişiler için uygundur.

Diş hizmetleri, dişlerinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olan tıbbi prosedürlerdir. Diş hekimliği hizmetleri söz konusu olduğunda insanların farklı ihtiyaçları vardır. Bazı insanlar rutin diş hekimliği hizmetlerine ihtiyaç duyar, diğerleri acil tedavi gerektiren kazalar geçirir ve yine de diğerleri kayıp dişlerin yerine implantlara ihtiyaç duyar. Bu nedenle, temizlik, dolgu, diş çekimi ve restoratif tedaviler gibi çeşitli diş hekimliği hizmetleri vardır. Rutin diş bakımı ağrılı durumları ve ağız kokusunu önleyebilir. ÇİĞLİ DİŞ DOKTORU, diş hekimliği hizmetleriyle ağız sorunlarının tedavisinde uzmanlaşmış tıp uzmanlarıdır.

Çiğli Diş Doktorunun Sunduğu Tedaviler

Diş tedavileri diş problemlerini tedavi etmek için kullanılır. Kişiler her yaşta diş tedavisi görebilir; ancak 12 yaşın altındaki çocuklar genellikle sadece onarıcı tedavi alırlar. Rutin bakım, dişlerinizi evde bir diş fırçası ve gargara veya florürlü diş macunu ile temizlemeyi; bazen dişlerinizin sağlıklı kalmasını sağlamak için diş hekiminizden bir kontrol de alabilirsiniz. Dişlerinizle ilgili bir sorun varsa, muhtemelen diş hekiminiz tarafından size bir tedavi planı verilecektir. Bu planlar, dişlerinizdeki tartar oluşumunu veya çürümeyi ortadan kaldırmayı ve sorunu dolgular, kuronlar veya ağız ameliyatları ile düzeltmeyi içerir.  Kurumumuzdan implant ve diğer tüm diş hastalığı hizmetlerini alabilirsiniz.