DEMİRKÖPRÜ DİŞ DOKTORU, kişinin ağız, çene ve diş yapısını inceleyen ve ağzın standart yapısını bozan bir hastalık için tedavi sürecini yürüten kişilerdir. Özellikle diş ve diş eti problemlerinde ağzın etkilenen bölgesindeki problemlerin teşhis ve tedavisinden sorumlu kişiler bulunmaktadır. Diş kırılması, diş eti sorunları, çene kırıkları, dişlerin düzgün olmaması, diş ağrıları gibi nedenlerle diş hekimine başvurulmalıdır. Bu gibi durumlarda DEMİRKÖPRÜ DİŞ DOKTORU kurumumuzu tercih edebilirsiniz.

DEMİRKÖPRÜ DİŞ DOKTORU

DEMİRKÖPRÜ DİŞ DOKTORU

Düzenli Olarak Diş Bakımı Yaptırın

Diş hekimliğine sadece dişimiz ağrıdığında gitmek son derece yanlıştır. Düzenli olarak ağız bakımının yapılması gerekir. Kurumumuz tarafından hastalarımızın diş bakımları düzenli olarak yapılmaktadır. Randevu oluşturarak sizde kurumumuzun hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

DEMİRKÖPRÜ DİŞ DOKTORU’nun Görevi Nedir?

DEMİRKÖPRÜ DİŞ DOKTORU temel görevlerinden biri, her yaştan hastanın ağız ve diş sağlığını incelemek ve uygun tedaviyi uygulamaktır. Diş hekiminin diğer yükümlülük ve sorumlulukları şunlardır:

 • Dişe çürük tedavisi uygulayın ve boşluğu tamamlamak için dolgu işlemi yapın
 • Kırık dişleri çekerek ısırma sorunlarını gidermek için dişleri tedavi edin
 • Tıbbi işlem yapılan hastalarda ağrıyı gidermek için anestezi uygulayın
 • İhtiyacınız olan ilaç için bir reçete verin
 • Hastaya göre protez ve diğer aletlerin ölçümü
 • Hastaları diş ipi, florür kullanımı ve diş bakımı konusunda eğitin
 • İmpant tedavisi
 • Kanal tedavisi
 • Diş çekimi
 • Dolgu işlemleri

Tüm bu tedavileri DEMİRKÖPRÜ DİŞ DOKTORU olarak en iyi şekilde yapılmaktadır.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Kurumumuz da Gömülü yirmi yaş dişleri, apeks, dizilim bozukluğu ve çene kırıklarının cerrahisi ile kist ve tümör cerrahisi gibi ameliyatları yapılmaktadır. Genel anestezi altında gerekli ameliyatlar yapılması gerekir.

Bu ünitede kozmetik diş restorasyonları, diş rengi restorasyonları, diş beyazlatma ve porselen kaplama restorasyonlarını yine kurumuzca yapılmaktadır. Dişin kanal sistemi ile ilgili kanal tıkanıklıkları, kırık kanal aletleri, aşırı iltihaplı dişlerin tedavisi, kırık kökler, retrograd dolgular gibi problemler de ele alınır

İmplant

İmplant; Kaybedilen bir dişin yapay olarak yerine konması olarak tanımlanabilir. Tek diş kusurlarına ek olarak, birden fazla ağız kusuru veya tam çıkıntı durumunda diş patolojisinin neden olduğu fonksiyonel ve estetik problemler için implant uygulaması kullanılabilir. Demirköprü diş doktoru olarak İmplant tedavilerinde hastalarımızın yanındayız

Ortodonti

Çarpık dişlerin ve çene kemiklerinin çıkarılması ve tedavisi Demirköprü diş doktoru tarafından yapılmaktadır. Bu bölümde çene büyümesinin yönü (pediatrik hastalarda) tartışılmakta, kötü alışkanlıkların çene üzerindeki olumsuz etkileri (yaşlılıkta emzik kullanımı vb.) ve her türlü kafa karışıklığı ortadan kaldırılmaktadır. Ortodontik tedavi her yaşta uygulanabilir. Ordonti tedavisinde hastalarımıza en iyi hizmet verilmektedir.

Periodontoloji

Diş eti ve periodontal kemik hastalıkları ile ilgili tedavilerin yapıldığı bölümümüzdür. Akut ve kronik periodontitis, diş eti apsesi ve iltihabi diş eti iltihabı patolojilerine yönelik tedavilerin yanı sıra gingivektomi (çıkıntı) gibi kozmetik uygulamaları da DEMİRKÖPRÜ DİŞ DOKTORU tarafından yapılmaktadır.

Temporomandibular Eklem Parçaları

TME (çene eklemi) günlük hayatımızda farkında olmadan en çok kullandığımız eklemdir. Alt çeneyi kafatasının tabanına bağlayan ince doku olan bu eklem üzerine uygulanan kuvvet veya bu bölgeye yapılan künt travma, çene ekleminde sorunlara neden olabilir.

DEMİRKÖPRÜ DİŞ DOKTORU Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her çocuk, kadın ve erkeğin diş hekimine ihtiyacı vardır. Hayatınız boyunca yılda en az iki kez diş hekimine gitmeli ve dişlerinizi kontrol etmelisiniz. İyi bir diş hekimi seçmek için isteklerinizi karşılayan, ihtiyaçlarınızı karşılayan, cana yakın ve sevebileceğiniz birini seçmelisiniz. Birçok kişi diş hekimini eşinin, arkadaşının veya akrabasının tavsiyesi üzerine seçer. Ancak, kişisel araştırmanızı seçtiğiniz diş hekimi üzerinde yapmak en iyisidir.

 • Diş Hekimi Meslek Donanımı
 • Kişisel İhtiyaçlar
 • Muayenehane Yapısı
 • Sigorta

DEMİRKÖPRÜ DİŞ DOKTORU seçiminde en önemli kriter seçtiğiniz doktorun profesyonel donanımıdır. Diş hekiminiz geçerli bir diplomaya sahip olmalı ve dişlerinizle ilgili beklenti ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek durumda olmalıdır.

Bireysel ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız DEMİRKÖPRÜ DİŞ DOKTORU seçiminde size yol gösterecektir. Örneğin estetik diş hekimliği ile uğraşan bir diş hekimi arıyorsanız bu alanda uzmanlaşmış bir doktora başvurmanız gerekir.

DEMİRKÖPRÜ DİŞ DOKTORU seçiminde bir diğer önemli konu da muayenehanenin yapısıdır. Diş hekimi randevularınız sırasında asistanların sizinle ilgileneceği, muayenehanenin hijyenik olup olmadığı, muayene sırasında mahremiyetin garanti edilip edilmediği, randevunuzu verirken analiz etmeniz gereken sorulardan bazılarıdır.  Bu kriterleri göz önünde bulundurarak güven içinde Demirköprü diş doktoru kurumumuz tercih edebilirsiniz.